TÜRKİYE GÜNDEMİNDEN BAŞLIKLAR

21 Ocak 2019, Pazartesi

GÜNDEM

YPG/PKK AFRİN'DE SİVİLLERİ HEDEF ALDI: 2 ÖLÜ, 8 YARALI

Zeytin Dalı Harekâtı'yla YPG/PKK'dan kurtarılan Afrin ilçesinde bombalı terör eylemleri düzenlendi. Saldırıların ilkinde, yolcu otobüsüne yerleştirilen bombanın infilak ettirilmesi sonucu 2 sivil hayatını kaybetti.     

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE TRUMP SURİYE'Yİ GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Trump ile yaptığı telefon görüşmesinde, Türkiye'nin Münbiç'te güvenliği vakit kaybetmeden devralmaya hazır olduğunu bildirdi.                 

BAKAN AKAR: YERİ VE ZAMANI GELDİĞİNDE MENBİÇ'TE GEREKEN YAPILACAK

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Şu anda önümüzde duran problem sahası Münbiç, Fırat'ın doğusu var. Bununla ilgili hazırlıklarımız planlarımız yapıldı, lojistik desteğimiz tam" dedi.

 

EKONOMİ

BAKAN VARANK: MİLLİ UZAY AJANSIMIZIN LOGOSUNU TÜM TÜRKİYE'NİN KATKISIYLA TASARLAMAK İSTİYORUZ

Milli Uzay Programı'nı biçimlendirmek için Gebze'de düzenlenen çalıştaya katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Milli Uzay Ajansımızın logosunu tüm Türkiye'nin katkısıyla tasarlamak istiyoruz" dedi.

TÜM İÇECEK AMBALAJLARINA DEPOZİTO GELİYOR

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, içeceklerde depozito uygulamasına başlanacağını açıkladı. Kurum, "2023'e kadar tüm içecek ambalajlarında depozito uygulamasına geçeceğiz" diye konuştu.

İRAN'A İHRACAT TAMAMEN DURABİLİR

MÜSİAD Tahran Temsilcisi Fatih Çayabatmaz, İran'ın yerli üretimi olan malların ithalatını yasaklama kararının bu ülkeye ihracatı durma noktasına getirebileceğini söyledi. İran'a satılan malların başında tekstil, beyaz eşya, gıda, sağlık malzemeleri ve kozmetik ürünleri geliyor.

 

POLİTİKA

BAKAN SOYLU: HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfi Savaş hakkında soruşturma başlatıldığını bildirdi.

KOCAOĞLU NEDEN ADAY OLDUĞUNU AÇIKLADI

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Benim İzmir'e karşı borcum var. İzmir'de en uzun belediye başkanlığı yapan kişiyim. Bu kadar problem olmasıydı aday olmayacaktım. Ama İzmirliye olan sorumluluğumdan dolayı aday adayı olma kararı vermek zorunda kaldım" diye konuştu.

'CUMHUR İTTİFAKI 'SİYASİ GREYDER' VAZİFESİ GÖRMÜŞTÜR'

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Cumhur İttifakı, Türkiye'yi karıştırmayı, önünü kesmeyi, 2023 hedeflerine ulaşmasını engellemeyi hedefleyen bütün planların yolumuzdan temizlenmesinde 'siyasi greyder' vazifesi görmüştür." dedi.

 

DÜNYA

TRUMP'TAN "SINIRA DUVAR" KARŞILIĞINDA "GÖÇMENLİK REFORMU" ÖNERİSİ

ABD Başkanı Donald Trump, ABD-Meksika sınırına duvar örülmesinin Demokratlar tarafından kabul edilmesi karşılığında göçmenlik sistemini reforme edecek kapsamlı bir plan önerisinde bulundu.

 

SPOR

TRABZONSPOR 2-4 M.BAŞAKŞEHİR

Süper Lig'in 18. haftasında lider Medipol Başakşehir deplasmanda Trabzonspor'u 4-2 yendi.